Volkswagen Caravella / Multivan T5

Keďže zákazníka sme už mali tú česť poznať a ani auto nebolo pre neho novinkou, keďže predchádzajúcim bola verzia VW Transporter mali sme obaja jasno v nárokoch už sa len zhodnúť na cene a správnych komponentoch. 2DIN bol jasný od začiatku. Pioneer SPH-DA250BT ponúka kvalitné RCA 5V výstupy, širokú škálu audio nastavení a bonusom je aj Android Auto/Apple Car Play či DAB tuner.

Zosilňovač sme vzhľadom k rozpočtu zvolili lacný Excursion HXA65 s poctivým výkonom 4x100W RMS, ale za dané peniaze s najlepším zvukom a kontrolou.

Do predných “mega” dverí sme uvažovali dať najskôr DLS MC 6.2 ktoré sa zvukovo najviac podobajú dnes už nedostupným Morel Tempo 6, ale nakoniec sme skočili o triedu vyššie na DLS RC6.2 s gigantickým stredobasom s magnetom ktorý zahanbí hocktorý woofer. Dôvodom bola vyššia zaťažitelnosť, väčšia výchylka stredobasu a 28mm hodvábna kalota, a ako sa neskôr ukázalo aj excelentný zvukový prejav.

Vytlmenie v 5-tich vrstvách je samozrejmosť: vonkajší plech – STP Black Gold, Evotec Neoprene 10, vnútorný plech – STP Black Gold, tapacír – STP Black Silver + Evotec Absorber 15.

Keďže na woofer sme mali miesto jedine v dvojsedačke a žiadny kompromisný aktívny bublač nepripadal do úvahy, najskor si klient vyrobil kartonovú a drevotrieskovú maketu a podla objemu sme hľadali vhodný woofer za dostupné peniaze. Volba padla na Hertz CS250 S4, ktorý sme osadili do poctivo vyrobenej MDF bedne

V druhom kole sme domontovali kameru Alpine HCE-C1100, ktorá aj napriek originálnym parkovacím senzorom zvýšila komfort pri parkovaní.

V každom prípade výsledný zvuk predčil moje očakávania a za dané peniaze patrí medzi moje najoblúbenejšie inštalácie v pomere cena/výkon/kvalita prejavu.

Pioneer SPH-DA250DAB

DLS MC6.2

 

Excursion HXA 65

STP Black Gold 75x50 cm, 1ks

STP Black Silver 75x50 cm

Evotec Absorber 15

Evotec Neoprene 10

 

Ďalšie naše montáže

Pozrite si ďalšie naše montáže, ktoré vznikli v našej autohifi dielni Hifol.

Mám záujem o montáž